Pani Kornelia jest psychologiem i psychoterapeutką, która pracuje z osobami doświadczającymi trudności emocjonalnych, takich jak obniżony nastrój, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości oraz konsekwencje dorastania w rodzinach dysfunkcyjnych (syndrom DDA i DDD).
W swojej pracy korzysta głównie z założeń psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CBT), terapii narracyjnej oraz Gestalt. Oferuje konsultacje dla osób dorosłych. Wspiera osoby o skłonnościach samobójczych, ze zdiagnozowanymi chorobami psychicznymi i somatycznymi. Może także współpracować z firmami (HR).
Charakterystyczną cechą terapii z Panią Kornelią jest to, że łączy różne metody psychoterapii, dużo słucha, wykorzystuje w swojej pracy metody twórcze, zachęca klientów do samodzielnego poszukiwania rozwiązań, a także skupia się na głębokich procesach i doświadczeniach.
Specjalistka prowadzi także konsultacje dla par, którym pomaga w kwestiach takich jak: konflikty, nieporozumienia, brak kompromisu, problemy z komunikacją i zaufaniem, budowanie osobistych granic.